SR732BTTDR249F
Mfr.Part #
SR732BTTDR249F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
CURRENT SENSE RESISTOR
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
249 mOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%